Počítačka bankovek Olympia NC 590 (UV, MG, MT, DD, IR, CIS) - ROZBALENO

Původní cena bez DPH: 12 388,40 Kč

Akční sleva: 27 %

Po slevě bez DPH: 9 099,00 Kč

Vaše cena s DPH: 11 009,80 Kč

  • Výrobce: OLYMPIA
  • Katalogové číslo: GAR-GE947730590
  • Záruka (měsíců): 24
  • Dostupnost: Skladem
  • EAN: 4030152947652

Počítá kusy i hodnotu vytříděných i nevytříděných bankovek EUR (euro), TRY (turecká lira) a SEK (švédská koruna). U ostatních měn počítá pouze kusy bankovek. Možnost UV, MG, MT, DD a CIS kontroly pro bankovky EUR, TRY, SEK a USD. Díky CIS senzoru velmi spolehlivě rozpozná EUR padělky. Funkce počítání, sčítání, dávkování a třídění. Automatický i manuální start. Nastavitelná rychlost. Možnost připojení tiskárny (není součástí balení).

Vráceno ve 14denní lhůtě zákazníkem. Kompletní příšlušenství, původní obal, bez známek po používání, za zvýhodněnou cenu.

 

Hodnotová počítačka bankovek Olympia NC 590 počítá kusy i hodnotu vytříděných i nevytříděných bankovek a zároveň přitom umí kontrolovat jejich pravost.

Díky CIS senzoru je oproti jiným počítačkám výrazně spolehlivější v odhalení padělků, u EUR bankovek se úspěšnost blíží 100 %.

Podporuje bankovky následujících měn:

·          EUR (euro), TRY (turecká lira), SEK (švédské koruny) - počítá hodnotu i kusy, poradí si s namíchaným balíčkem bankovek různých hodnot a kontroluje pravost bankovek pomocí senzorů UV, MG, MT, DD, IR a CIS.

·          USD (americký dolar) - počítá pouze kusy a kontroluje pravost pomocí UV, MG a IR senzorů.

·          Ostatní měny - počítá pouze kusy a nijak nekontroluje pravost bankovek. Tento režim lze využít případně i pro některé typy stravenek, vstupenek apod.

 

Počítačka je vybavena následujícími senzory:

·          UV senzor kontroluje bezpečnostní prvky citlivé na ultrafialové světlo. Aktivní u EUR, TRY, SEK a USD.

·          MG senzor kontroluje potisk magnetickým inkoustem. Aktivní u EUR, TRY, SEK a USD.

·          MT senzor kontroluje magnetický kód. Aktivní u EUR, TRY a SEK.

·          DD senzor kontroluje šířku bankovek. Aktivní u EUR, TRY a SEK.

·          IR senzor dokáže odhalit dvojité (slepené) bankovky, které by jinak byly započítané jako jedna. Aktivní u EUR, TRY, SEK a USD.

·          technologie využívající CIS senzor skenuje vizuální podobu bankovky a výrazně tím zvyšuje spolehlivost rozpoznání padělků

 

V případě potřeby přístroj umožňuje jednotlivé senzory vypnout/zapnout a nastavit jejich citlivost.

Práce s počítačkou je velmi jednoduchá. Poté, co ji zapnete a necháte zahřát (ideálně cca 3 minuty), si tlačítkem CUR zvolíte měnu (EUR/TRY/SEK/USD/jiná). Pak už zbývá jen vložit bankovky do vstupní přihrádky a spoustit počítání. To se může spouštět buď automaticky po vložení bankovek, nebo manuálně tlačítkem RESTART (automatický/manuální start se přepíná tlačítkem MNL). Lze nastavit několik režimů počítání:

·          Počítání (COUNT) - spočítá vložené bankovky a na displeji se zobrazí jejich počet, u EUR/TRY/SEK i celková hodnota. Poté, co vyjmete bankovky z výstupní přihrádky a do vstupní přihrádky vložíte nové, počítání začíná opět od nuly.

·          Sčítání (ADD) - spočítá vložené bankovky a na displeji se zobrazí jejich počet, u EUR/TRY/SEK i celková hodnota. Poté, co vyjmete bankovky z výstupní přihrádky a do vstupní přihrádky vložíte nové, počítání pokračuje dál. Takže na displeji vidíte vždy celkový počet a celkovou hodnotu bankovek za všechny proběhlé cykly. Tuto funkci využijete, pokud potřebujete spočítat velké množství bankovek, nebo pokud máte velmi silně opotřebované bankovky (ty se musí do přístroje vkládat po menších dávkách).

·          Dávkování (BATCH) - tato funkce umí bankovky dávkovat na předem nastavený počet kusů. Poté, co funkci aktivujete, si nastavíte velikost dávky (v rozmezí od 1 do 999 kusů), a to na pohodlné číselné klávesnici. Následně vložíte bankovky do vstupní přihrádky a přístroj odpočítá nastavený počet kusů. Poté, co dávku bankovek vyjmete z výstupní přihrádky, přístroj opět odpočítá nastavený počet kusů, atd. Na displeji se zobrazuje reálně odpočítaný počet kusů a u EUR/TRY/SEK i hodnota bankovek v odpočítané dávce. V případě, že ve vstupní přihrádce není dostatek bankovek pro naplnění nastavené dávky, přístroj počká na vložení dalších bankovek a poté dávku doplní.

·          U EUR/TRY/SEK bankovek lze též nastavit režim třídění (SORT), při kterém si počítačka zapamatuje první bankovku jako referenční a následně se zastaví vždy, když některá z následujících bankovek má jinou hodnotu než ta první. Po vyjmutí bankovky z balíčku přístroj pokračuje dál. Tuto funkci lze využít k vytřídění namíchaného balíčku bankovek.

 

Pokud během počítání některá z vložených bankovek neprojde některou z kontrol pravosti, počítání se zastaví a na levém displeji se zobrazí kód chyby (v tabulce v návodu k obsluze lze dohledat důvod, kvůli kterému bylo počítání zastaveno - tzn. kterou kontrolou bankovka neprošla). Po odstranění závadné bankovky lze stiskem tlačítka RESTART pokračovat v počítání.

Volitelně lze k přístroji připojit tiskárnu Olympia NCP 58 (není součástí balení), která tiskne počty a souhrnnou hodnotu jednotlivých přepočítaných bankovek.

 

Základní parametry:

·          počítat lze bankovky o tloušťce od 0,075 do 0,15 mm

·          rozsah počítání 1 - 999999 kusů / hodnota 999999 v dané měně

·          kapacita vstupní a výstupní přihrádky cca 300 kusů nových nebo 200 kusů opotřebovaných bankovek

·          nastavitelná rychlost počítání 800 nebo 1000 bankovek za minutu pro hodnotové počítání, 1500 bankovek za minutu pro kusové počítání

·          modře podsvícený LCD displej

·          velmi tiché počítání

·          napájení: standardní síťová zástrčka 230 V (AC), 50 Hz, 60 W

·          možnost snadného upgradu firmware pomocí MicroSD karty

 

Obsah balení:

·          počítačka bankovek Olympia NC 590

·          přívodní kabel

·          štetec na čištění počítačky

·          návod k obsluze

 

 

Technické parametry:

Funkce

  počítání kusů bankovek, sčítání, dávkování, počítání hodnoty bankovek, třídění

Senzory pro kontrolu pravosti

UV - ultrafialové prvky, MG - magnetický inkoust, MT - magnetický kód, DD / 2D / 3D - kontrola rozměrů, IR - infračervený senzor, CIS - kontaktní obrazový senzor

Napájení

ze zásuvky 230 V

Rozsah počítání

1–999999 bankovek

Rozsah dávkování

1–999 bankovek

Nastavitelná rychlost počítání

Ano

Rychlost kusového počítání

1500 bankovek/min

Rychlost hodnotového počítání

800 bankovek/min, 1000 bankovek/min

Kapacita podavače (nové bankovky)

300 bankovek

Kapacita výstupní přihrádky (nové bankovky)

300 bankovek

Start počítání

automatický i manuální (lze přepnout)

Možnost připojení tiskárny

Ano

Hodnotové počítání - podporované měny

EUR - euro, SEK - švédská koruna, TRY - turecká lira

Rozměry

248 x 270 x 245 mm

Hmotnost

5.13 kg

Počítání mincí

Ne

Počítání bankovek

Ano

 

Diskuze

V této diskuzi zatím nejsou žádné příspěvky